A K Ve Rk


Ask Ve Sirk
Author: ERKAN HARAS
Publisher: mola kitap
ISBN: 6059057268
Size: 26.90 MB
Format: PDF, ePub
View: 6961
Get Books

A K Ve Rk

eBook File: Ask-ve-sirk.PDF Book by ERKAN HARAS, A K Ve Rk Books available in PDF, EPUB, Mobi Format. Download A K Ve Rk books, Günümüzde en çok satan kitap listelerinde aşk adını taşıyan, aşka vurgu yapan kitapların olması tesadüfî olmasa gerek. Aşk üstüne ne kadar çok şey yazılıp çiziliyor âdeta bir aşk edebiyatı aldı başını gidiyor. Aşktan bahseden şair ve yazarlar bu olguya farklı açılardan baktıkları için bu durum okuyucuların kafasını da karıştırıyor. Aşk bir ihtiyaç mı, insan âşık olmak zorunda mı, âşık olmamak bir eksiklik mi, gerçek aşk nedir, aşkta sınır var mı, İslam'ın aşka bakışı nasıl? gibi sorular kafa karışıklığına ve yanlış anlamalara sebep olabiliyor. Aşk kavramının içinin boşaltıldığı, gerçek anlamda yaşanmaktan ziyade yazıldığı daha doğru bir ifadeyle aşkın pazara düştüğü, bazılarınca istismar edildiği bu dönemde gerçek aşkın zevk, şehvet ve keyif olmadığını dile getiren, aşka farklı açılardan bakabilmeyi öğreten bu kitap aşk algınıza çok şey katacaktır. Eskilerin aşk-ı hakikî dedikleri gerçek aşk, insan faziletinin en yüksek zirvesidir. Ebedî saadete ve hakikate kavuşmak için sevmek lâzımdır. Sevmek ve sevebilmek, başkasının mutluluğundan haz alabilmek, dünyayı ve sevdiğimiz her şeyi şuurlu bir şekilde Allah hesabına sevebilmek... Aşk, gerçek muhatabına yani Allah'a yönelince gönülleri gaflet uykusundan uyandıran, kalbi uyanık ve diri tutan bir güç olur. İnanan bir insan, sevgideki sıralamayı iyi bilmelidir; çünkü "Gerçekten iman edenler, en çok Allah'ı severler."


AŞK VE ŞİRK
Language: un
Pages: 150
Authors: ERKAN HARAS
Categories: Comics & Graphic Novels
Type: BOOK - Published: - Publisher: mola kitap
Günümüzde en çok satan kitap listelerinde aşk adını taşıyan, aşka vurgu yapan kitapların olması tesadüfî olmasa gerek. Aşk üstüne ne kadar çok şey yazılıp çiziliyor âdeta bir aşk edebiyatı aldı başını gidiyor. Aşktan bahseden şair ve yazarlar bu olguya farklı açılardan baktıkları için bu durum okuyucuların kafasını da karıştırıyor. Aşk bir ihtiyaç mı, insan âşık olmak zorunda mı, âşık olmamak bir eksiklik mi, gerçek aşk nedir, aşkta sınır var mı, İslam'ın aşka bakışı nasıl? gibi sorular kafa karışıklığına ve yanlış anlamalara sebep olabiliyor. Aşk kavramının içinin boşaltıldığı, gerçek anlamda yaşanmaktan ziyade yazıldığı daha doğru bir ifadeyle aşkın pazara düştüğü, bazılarınca istismar edildiği bu dönemde gerçek aşkın zevk, şehvet ve keyif olmadığını dile getiren, aşka farklı açılardan bakabilmeyi öğreten bu kitap aşk algınıza çok şey katacaktır. Eskilerin aşk-ı hakikî dedikleri gerçek aşk, insan faziletinin en yüksek zirvesidir. Ebedî saadete ve hakikate kavuşmak için sevmek lâzımdır. Sevmek ve sevebilmek, başkasının mutluluğundan haz alabilmek, dünyayı ve sevdiğimiz her şeyi şuurlu bir şekilde Allah hesabına sevebilmek... Aşk, gerçek muhatabına yani Allah'a yönelince gönülleri gaflet uykusundan uyandıran, kalbi uyanık ve diri tutan bir güç olur. İnanan bir insan, sevgideki sıralamayı iyi bilmelidir; çünkü "Gerçekten iman edenler, en çok Allah'ı severler."
Sun'ullâh-ı Gaybı̂ dı̂vânı
Language: tr
Pages: 450
Authors: Bilal Kemikli
Categories: Islamic poetry, Turkish
Type: BOOK - Published: 2000 - Publisher:
Sun'ullah Gaybı̂, 1615?-1663?; Islamic poetry, Turkish; sufism.
Sufi Aşk ve Yol
Language: tr
Pages: 137
Authors: Uğur Öztürk
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2015-09-16 - Publisher: artcivic
Sufi, daima yolda olandır. Bu yol sonsuza kadar sürer ve Sufi, sonsuza kadar "AŞK"ı arar, onun peşinden gider. Sevgilinin anısına içtiği şarap, başlangıçta sevdiğine verdiği sözdür ve bu söz zaman ya da mekânla bağlantılı bir şey değildir. Verdiği bu sözle zamanlar öncesinde sarhoş olmuş ve aşkın peşine düşmüş olan kişidir "Sufi". İşte bu kitap; aşk ile sarhoş olan ve sevgilisini arayan sufileri, onların aşktan ne anladığını ve nasıl bir yolda yürüdüklerini anlatıyor.
Kütahyalı Sunullah Gaybi
Language: tr
Pages: 582
Authors: Abdurrahman Doğan
Categories: Sufi poetry, Turkish
Type: BOOK - Published: 2001 - Publisher:
Books about Kütahyalı Sunullah Gaybi
Çok yönlü bir sufinin gözüyle son dönem Osmanlı hayatı
Language: tr
Pages: 1965
Authors: Halil İbrahim
Categories: Sufis
Type: BOOK - Published: 2006 - Publisher:
Books about Çok yönlü bir sufinin gözüyle son dönem Osmanlı hayatı
Mesnevî-i șerîf şerhi
Language: tr
Pages:
Authors: Halil İbrahim
Categories: Sufis
Type: BOOK - Published: 2006 - Publisher:
Books about Mesnevî-i șerîf şerhi
Tasavvuf sözlüğü
Language: tr
Pages: 1286
Authors: Mustafa Râsim Efendi
Categories: Sufism
Type: BOOK - Published: 2008 - Publisher:
Books about Tasavvuf sözlüğü
Kadına melodram yakışır
Language: tr
Pages: 371
Authors: Hasan Akbulut
Categories: Actresses
Type: BOOK - Published: 2008 - Publisher:
Books about Kadına melodram yakışır
Yüzyılların gerçeği ve mirası
Language: tr
Pages:
Authors: Server Tanilli
Categories: Civilization
Type: BOOK - Published: 1984 - Publisher:
Books about Yüzyılların gerçeği ve mirası
Osmanlı şiiri antolojisi
Language: tr
Pages: 576
Authors: Ahmet Atilla Şentürk
Categories: Ghazals, Turkish
Type: BOOK - Published: 2004 - Publisher:
Books about Osmanlı şiiri antolojisi