En Necat PDF Books

Download En Necat PDF books. Access full book title En Necat Felsefenin Temel Konulari by Ibn Sina, the book also available in format PDF, EPUB, and Mobi Format, to read online books or download En Necat full books, Click Get Books for free access, and save it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

En Necat Felsefenin Temel Konulari

En Necat
Author: Ibn Sina
Publisher:
ISBN: 9789759958923
Size: 52.16 MB
Format: PDF, Mobi
View: 3088
Get Books


En-Necat - Felsefenin Temel Konulari
Language: tr
Pages: 312
Authors: Ibn Sina
Categories:
Type: BOOK - Published: 2018-05 - Publisher:
Books about En-Necat - Felsefenin Temel Konulari
Gegen die Wand
Language: de
Pages: 95
Authors: Fatih Akin
Categories:
Type: BOOK - Published: 2006 - Publisher: Gyldendal Uddannelse
Books about Gegen die Wand
En - Necat
Language: tr
Pages: 282
Authors: ibn Sina
Categories:
Type: BOOK - Published: 2013-04-01 - Publisher:
Books about En - Necat
Muhafazakar Düşünce Dergisi 45-46. Sayı
Language: tr
Pages:
Authors: Doç. Dr. Cemal Fedayi
Categories: Political Science
Type: BOOK - Published: 2018-07-17 - Publisher: Kadim Yayın Grubu
Medeniyet, yaklaşık iki yüz yıldır yoğun olarak tartışılan bir kavramdır. Ve maalesef Batı-merkezli olarak tartışılan bir kavramdır. Batının bu mevzudaki tezi basit ve kesindir: “Tek bir medeniyet vardır o da Batı medeniyetidir!” Maalesef aynı iddia Cumhuriyet’in kurucu kadrosunun da kabul ettiği bir yargıdır. Yargıdan da öte önyargıdır. Bu ön yargı inceden inceye, bir ideolojik aygıt olarak işleyen eğitim sistemleri sayesinde, yeni nesillere de aktarılmıştır. Ve bu sebeple hala günümüzde de bu önyargı hakim paradigma olarak yaşamaktadır. Son Paris saldırılarında da bu önyargının çağdaş yansımalarını gördük. Saldırı münasebetiyle pek çok kanaat önderi görüş beyan etti. Görüş beyan edenlerden birisi de “bu saldırı medeniyete yapılmış bir saldırıdır” dedi. Bu ifade, kendisini medeniyet olarak, kendi dışındakileri de barbar olarak gören Batılı zihniyetin son yansımasıdır. Bu paradigmayı yıkmak için, İslam medeniyetinin yaşayan varisleri olarak çok çalışmamız gerekiyor. Tekil medeniyet anlayışını yıkmak kolay değil. Daha çok dergi, daha çok kitap, daha çok köşe yazısı gerekiyor. Daha da önemlisi, artık devir değiştiğine göre, sosyal medyada medeniyet meselesini daha çok konuşmamız gerekiyor. Asrın idrakine belletmemiz gerekiyor. Özetle diyoruz ki, medeniyet yok medeniyetler var!
BAŞARI ÖYKÜLERİ
Language: tr
Pages: 589
Authors: Gökhan Taneri , Mehtap Taneri
Categories: Self-Help
Type: BOOK - Published: 2020-05-31 - Publisher: Dr. Gökhan Taneri
Kısa süren İnsan ömründe herkesin başarılı ya da başarısız olduğu konular vardır. Bu başarıların bir kısmı tarihe geçerken, bazıları bireysel ölçektedir. Einstein'den, Stephen Hawking'e, Büyük İskender'den, Deli Petro'ya, Biruni'den İbn-i Sina'ya yüze yakın ismin, yer aldığı çalışmada bu kişilerin kısa biyografilerine, başarılı olma nedenlerine ve tarihe geçen sözlerine odaklanılmıştır. Çalışma kapsamından da görüleceği üzere, onların hayatı da her zaman kolaylık, refah ve huzur ile her zaman üstün başarılarla geçmemiş; zaman zaman başarısızlıklar, hayal kırıklıkları ve ihanetler yaşamışlardır.
Bolvadin Araştırmaları
Language: tr
Pages: 2870
Authors: Mustafa GÜLER, Cantürk KAYAHAN
Categories: Education
Type: BOOK - Published: 2018-12-29 - Publisher: Eğitim Yayınevi
Books about Bolvadin Araştırmaları
IŞIK DOĞUDAN GELİR İBNİ SİNA
Language: tr
Pages: 322
Authors: Nazım İntepe
Categories: Medical
Type: BOOK - Published: 2020-05-08 - Publisher: Dr. Nazım İntepe
1. Roman, on yedi yaşında genç bir hekimin, akıl almaz bir şekilde Buhara Emiri Nuh bin Mansur’u tedavi etmesiyle başlıyor. Kitap, gelmiş geçmiş en büyük üç hekimden biri kabul edilen fakat hayatı çok bilinmeyen İbni Sina’nın biyografik romanıdır. İbni Sina’nın aldığı eğitimi, okuduğu kitapları, gezdiği şehirleri, beraber olduğu sultan ve emirleri, yazdığı kitapları, ortaya koyduğu yeni düşünceleri, dostlarını, aşklarını, cariyelerini, uğraşmak zorunda kaldığı amansız düşmanlarını, vezir oluşunu, hapse düşmesini kurtulup kendisine yeni bir yurt aramasını sürükleyici bir dille anlatıyor. Aslında İbni Sina kendi hayatını talebesi Ebu Cürcani’ye yazdırmıştır. 12 sayfa ancak çok değerli olan otobiyografisine sadık kalarak yazılan roman, kalıcı eserler veren büyük düşünür ve hekimin o çağdaki şartlara en uygun olayların kurgusu, ‘olması gereken’ yöntemine göre yazıldı. Romanda İbni Sina’nın milliyeti, dili, dini inançları, şarap içmesi gibi hala tartışılan konular yaşamının akışı içinde işlendi.
Şehidül Hayy / Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah
Language: tr
Pages:
Authors: Muhammed Emin Yıldırım
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: - Publisher: SIYER BASIM YAYIN DAGITIM SAN. VE TIC. LTD. STI.
Sahabe İklimi Serisini 3. Kitabı Şehidül-Hayy/Yaşayan Şehit Talha b. Ubeydullah (Radiyallahu Anhu) Muhammed Emin Yıldırım Hocamızın kaleminden Sahabe İklimi Serisinin 3. kitabı çıktı. Daha önce Hz. Hatice ve Hz. Zübeyri bizlere farklı bir üslup ile takdim eden Hocamız, serinin 3. kitabında Yaşayan Şehit, Talha b. Ubeydullahı yazdı. Akıcı bir dil, kaynaklara sadakat ve günümüz dünyasına mesajlar sunan bu kitap, özellikle Aşere-i Mübeşşereden olan Hz. Talhanın tanıması açısından çok önemli bir boşluğu dolduracaktır. Takdim ve giriş bölümü dışında beş bölümden oluşan kitap, hacim itibari ile küçük olsa da, içeriğinin zenginliği itibari ile çok değerlidir. Bölüm başlıkları şunlardır: 1. Bölüm: Çocukluk ve Gençlik Yılları 2. Bölüm: İman ile Tanışması 3. Bölüm: Medine Hayatı 4. Bölüm: Hulefa-i Raşidin Dönemi 5. Bölüm: Hadis Rivayetindeki Yeri Tablolar ve resimlerin de yer aldığı kitap, 150 sayfa ve renkli olarak siz okuyucularımıza takdim edilmiştir.
Avicenna
Language: tr
Pages: 120
Authors: Ibn-i Sina
Categories: Medical
Type: BOOK - Published: 2015-05-11 - Publisher: eKitap Projesi & Cheapest Books
Özet olarak tüm tıp çalışmaları & Bilim felsefesi & Hayat hikayesi & Metodolojisi ve Tahlilleri ilaveli İbn-i Sina, daha çocukluğunda, çevresini hayrete düşüren bir zeka ve hafıza örneği göstermiştir. Küçük yaşta çağının bütün ilimlerini öğrenmişti. Gündüz ve gece okumakla vakit geçirir, mum ışığında saatlerce, çoğu zaman sabahlara kadar çalışırdı. Pek az uyurdu. İbn-i Sina, çoğu Tıp, Fizik, Astronomi ve Felsefeyle ilgili olarak 150 civarında eser yazmıştı. Farsça olan birkaçı dışında bunların hepsi Arapça'dır. Çünkü o devirde ilim eserlerini Arap diliyle yazmak adetti. Arapça'ya bu bakımdan değer verilirdi. Bilhassa tıp ilmine dair araştırmaları son derece orijinal ve doğrudur. Bu yüzden doğu ve batı hekimliğine kelimenin tam anlamıyla, 600 yıl hükmetmiştir ve “Tıp Kanunu” isimli kitabı 600 yıl boyunca Avrupa üniversitelerinde temel ders kitabı olarak okutulmuştur. Eserleri Batı dillerine Latince yoluyla çevrilerek “Avicenna” diye şöhrete ulaşan İbn-i Sina, yanlış olarak bir süre Avrupa'da İranlı hekim ve filozof olarak tanınmıştır. Bununla beraber, batılılar da kendisini Hakim-i Tıb, yani hekimlerin piri ve hükümdarı olarak kabul etmişlerdir. 16 yaşındayken pratik hekimliğe başlayan İbn-i Sina, bir süre resmi saray doktorluğu da yapmıştır. İÇİNDEKİLER: İBN-İ SİNA’NIN HAYATI ve ÇALIŞMALARI ESERLERİ İbn-i Sina’nın Felsefi Anlayışı Varlık ve Mantık İBN-İ SİNA VE VARLIK FELSEFESİ VARLIK FELSEFESİ VE İBN SİNA
Proceedings, International Symposium on Ibn Sina
Language: tr
Pages: 612
Authors: Ibn-i Sina
Categories: Medical
Type: BOOK - Published: 1984 - Publisher:
Books about Proceedings, International Symposium on Ibn Sina