Olasiliksizlik Dagina Tirmanmak


Olasiliksizlik Dagina Tirmanmak
Author: Richard Dawkins
Publisher:
ISBN: 9789944315241
Size: 65.89 MB
Format: PDF, ePub, Docs
View: 241
Get Books

Olasiliksizlik Dagina Tirmanmak

eBook File: Olasiliksizlik-dagina-tirmanmak.PDF Book by Richard Dawkins, Olasiliksizlik Dagina Tirmanmak Books available in PDF, EPUB, Mobi Format. Download Olasiliksizlik Dagina Tirmanmak books,


Olasiliksizlik Dagina Tirmanmak
Language: en
Pages: 352
Authors: Richard Dawkins
Categories: Evolutionary genetics
Type: BOOK - Published: 2011-04-01 - Publisher:
Books about Olasiliksizlik Dagina Tirmanmak
Tanrı Yanılgısı
Language: tr
Pages: 480
Authors: Richard Dawkins
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: 2012-10 - Publisher: Kuzey Yayınları
ÜNLÜ KİTAPLAR KLUBÜNÜN ÖNDEGELEN ÜYESİ “Nihayet, günümüzün yaşayan en iyi kurgu dışı yazarlarından biri din üzerine düşüncelerini tamamen mükemmel bir kitap halinde birleştirmiş. Bilimin sadece bir başka dinden ibaret olduğunu, dinin en yüksek değerlerimiz hakkında olduğunu veya bilimcilerin en az inançlılar kadar dogmatik olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı okumalı ve Dawkins’in savlarına karşı çıkıp çıkamayacağınızı görmelisiniz. Bu görüşler kitapta tutkuyla ortaya konulmuş ve şiirsel bir biçimde ifade edilmiş, ancak temelleri mantık ve kanıta dayanıyor.” — Steven Pinker, Harvard Üniversitesi Johnstone Profesörü, “Oh, bütün hayatımız boyunca inancın erdemi, ruhlar ve hurafelerle doldurulduktan sonra gerçekler için çınlayan bir trompet gümlemesi gibi olan bu kitabı okumak çok tazeleyici. Yaşam nefesi veriyor gibi hissettiriyor.” — Matt Ridley “...eğlenceli, oldukça bilgilendirici, görkemli yazılmış ...aldığımız ilk dini eğitimden bu yana başımıza bela olan boş inançlardan kaynaklanan bu zırvalara kapıldığımız için zekice azarlanıyoruz.” — Rod Liddle, Sunday Times “Heyecanlı ve neşeli bir kitap. Dawkins, kuvvetli tezlerinin tüm gücüyle kükreyerek geliyor…” — Joan Bakewell, Guardian “Tanrı Yanılgısı olağanüstü ilginç bir kitap... parıldayan dili ile anlatılmış bu kitap sadece okumayı bir zevk haline getirmekle kalmıyor, aynı zamanda geniş bir yelpazede düşünmemiz için beynimizi uyarıyor.” — Financial Times “Dawkins, bir gölge süper güç tarafından sarmalanmış, elverişli ve rahat bir ortamda bulunan
Kör Saatçi - Otuzuncu Yıldönümü Baskısı
Language: tr
Pages: 464
Authors: Richard Dawkins
Categories: Religion
Type: BOOK - Published: - Publisher: Kuzey Yayınları
Muhteşem yazım tarzı ile Shakespeare Edebiyat Ödülü kazanmış bir bilim insanı olan Profesör Richard Dawkins, karmaşık bilimsel gerçekleri insanlara basit bir dille anlatmayı kendisine görev edinerek, yaşamın doğa üstü bir yaratıcı olmadan nasıl ortaya çıktığını ateşli bir şekilde anlatıyor. Çağımızın en çok okunan bilim insanları listesinde muhtemelen ilk sırayı alan Dawkins, Gen Bencildir ile sarstığı dünyayı bu kitapla bir kez daha canlandırıyor. Bilimi yanlış anlayan veya anlamak isteyen çeşitli kesimlere çekinmeden dağıttığı eleştirileriyle, uzun yıllar sonra yazacağı Tanrı Yanılgısı kitabının ilk sinyallerini veriyor. Richard Dawkins, bu kitabı ile hem Kraliyet Akademisi Edebiyat Ödülü’nü hem de Los Angeles Times Edebiyat Ödülü’nü kazandı. “Güzel ve mükemmel yazılmış. … Tamamen anlaşılır fakat derin duygularla dolu konuşmanın ritmine sahip. Her sayfa gerçeği çınlatıyor. Bu, şu ana kadar okuduğum en iyi bilim kitaplarından biri (en iyi kitaplardan biri).” —Lee Dembart, Los Angeles Times “Nefis bir kitap, orijinal ve hayat dolu, evrimin ayrıntılarını coşkun bir berraklıkla açıklıyor, her yerinde yaradılışçı mağara adamlarını cevaplıyor.” —Isaac Asimov “İyi bilim edebiyatının sırrı, kişinin fikirleri önce kendisinin anlamasının gerektiği: iyi yazmak net düşünmekle mümkün olur. … Kör Saatçi’yi okurken Dawkins’in problemlere bakışındaki berraklıkla tekrar tekrar hayrete düştüm. … Dawkins’in doğal dünya hakkında bilgisini arttırmışken ona karşı hayranlık duygusunu kaybetmemiş olduğu
Gen Bencildir - Kırkıncı Yıldönümü Baskısı
Language: tr
Pages: 300
Authors: Richard Dawkins
Categories: Science
Type: BOOK - Published: 2021-03-31 - Publisher: Kuzey Yayınları
DÜNYA ÇAPINDA ON MİLYONLARCA SATILMIŞBİR ULUSLARARASI BESTSELLER ve GÜNCELLİĞİNİ HALA KORUYAN BİR KLASİK "Bu önemli kitap bundan daha eğlendirici yazılamazdı." The Economist “Bu hemen hemen herkesçe anlaşılabilir ve okunması gereken bir kitap. Evrim teorisinin yeni bir yüzünü büyük bir maharetle tasvir etmekte.” W. D. HAMILTON, Science “Bilge, nükteli ve çok iyi yazılmış… coşturucu bir şekilde güzel.” Sör Peter MEDEWAR, The Spectator “Gen Bencildir” ilk yayımlandığı 1976 yılında biyologlar ve halk arasında büyük bir heyecan dalgasına yol açmıştı. Genin gözünden hayata bakışı parlak bir şekilde ve sade bir yazımla sunuşu, doğal seçilimin doğasıyla ilgili düşünce dizileri ile birleşerek evrimi anlayışımızla ilgili geniş kapsamlı imalarda bulunmuştu. Zaman, kitaptaki fikirlerin önemini onayladı. Kuvvetli entelektüelliğe sahip olmasına rağmen teknik bir dille yazılmamış olan “Gen Bencildir” birçoklarınca bilim yazıtının başyapıtı olarak görülür ve kitaptaki öngörüler günümüzde bile ilk yayımlandığı gündeki kadar güncelliğini korur.
Forscher aus Leidenschaft
Language: de
Pages: 528
Authors: Richard Dawkins
Categories: Science
Type: BOOK - Published: 2018-10-12 - Publisher: Ullstein Buchverlage
In unvernünftigen Zeiten ist Richard Dawkins' unnachgiebiges Plädoyer für die Vernunft aktueller und dringender denn je. Der Evolutionsbiologe und Bestsellerautor reflektiert in seinem neuen Buch über die Werte, die Geschichte und die gesellschaftliche Bedeutung von Wissenschaft. Dabei greift er Themen wie die Wissenschaft als Religion und die Schönheiten, Grausamkeiten, aber auch Kuriositäten unserer Welt auf. Von der Evolution der Schildkröte über Jesus und den Atheismus bis hin zu intelligenten Außerirdischen: Stets legt Dawkins komplexe Sachverhalte mit poetischer Leichtigkeit dar. Die in diesem Band versammelten Reden, Aufsätze und Briefe aus den letzten vier Jahrzehnten geben einen faszinierenden Einblick in das Werk eines überragenden Denkers.
Nationalismus und Kultur
Language: en
Pages: 451
Authors: Rudolf Rocker
Categories: Culture
Type: BOOK - Published: 1976 - Publisher:
Books about Nationalismus und Kultur
Der Zauber der Wirklichkeit
Language: de
Pages: 270
Authors: Richard Dawkins
Categories: Culture
Type: BOOK - Published: 2012 - Publisher:
Naturwissenschaftliche Wirklichkeit hinter den Mythen der Völker - vom Urknall über die Evolution bis zu Regenbogen, Erdbeben und den Jahreszeiten.
Geschichten vom Ursprung des Lebens
Language: de
Pages: 928
Authors: Richard Dawkins
Categories: Evolution
Type: BOOK - Published: 2009 - Publisher:
Books about Geschichten vom Ursprung des Lebens
Das egoistische Gen
Language: de
Pages: 489
Authors: Richard Dawkins
Categories: Science
Type: BOOK - Published: 2014-06-20 - Publisher: Springer-Verlag
p”Ein auch heute noch bedeutsamer Klassiker“ Daily Express Sind wir Marionetten unserer Gene? Nach Richard Dawkins ́ vor über 30 Jahren entworfener und heute noch immer provozierender These steuern und dirigieren unsere von Generation zu Generation weitergegebenen Gene uns, um sich selbst zu erhalten. Alle biologischen Organismen dienen somit vor allem dem Überleben und der Unsterblichkeit der Erbanlagen und sind letztlich nur die "Einweg-Behälter" der "egoistischen" Gene. Sind wir Menschen also unserem Gen-Schicksal hilflos ausgeliefert? Dawkins bestreitet dies und macht uns Hoffnung: Seiner Meinung nach sind wir nämlich die einzige Spezies mit der Chance, gegen ihr genetisches Schicksal anzukämpfen.
Haben Schwarze Löcher keine Haare?
Language: de
Pages: 64
Authors: Stephen Hawking
Categories: Science
Type: BOOK - Published: 2016-12-16 - Publisher: Rowohlt Verlag GmbH
Das Geheimnis der Schwarzen Löcher Sie sind eines der größten Rätsel im Universum: Schwarze Löcher, kollabierte Sterne, deren Anziehungskraft so groß ist, dass sie alles in sich hineinziehen, was in ihren Einflussbereich gelangt. Stephen Hawking hat sich ein Leben lang mit ihnen beschäftigt. Denn sie sind eine Existenzfrage. Wenn an ihnen sogar Raum und Zeit enden und niemand sagen kann, was aus all dem wird, was sie verschlucken – was ist dann noch sicher, welche unserer Naturgesetze gelten dann noch? Oder geben sie am Ende doch wieder etwas her? In diesen kurzen Lektionen, im Rahmen der renommierten Reith Lectures von BBC Radio 4 vorgetragen, zieht der berühmteste Physiker der Welt eine kurze Bilanz seiner Beschäftigung mit den Schwarzen Löchern, die Bilanz eines Lebenswerkes.